8. kapitola - Zuzu

10. března 2012 v 17:54 |  kapitoly
Po schodech se ozvaly kroky. Neira sebou trhla a v rychlosti začala hledat šátek, kterým chtěla vejce přikrýt. Podařilo se jí to zrovna, když do pokoje vcházela Zuzu. Neira se před vejce rychle postavila, aby nešlo vidět, jak neúhledně na něj položila šátek, a tvářila se, jako by nic.
"Ahoj Neiro. Ty už ses probudila? To je, ehm, super…" Zuzu se ve větě zvláštně zarazila. Tvářila se posmutněle a trochu se strachem v očích. Neira měla pocit, že je něco v nepořádku, ale s otázkou, co se děje, chtěla ještě počkat.
"Ahoj."
Zoey se na posteli převalila a silně oddechla.
"Co tady obě děláte? A co se vám stalo?" přerušila nepříjemné ticho Zuzu. Neira kamarádce vše v rychlosti pověděla, ale detaily o tom, že ona má vidiny a Zoey pravděpodobně umí číst myšlenky, radši vynechala.
Zuzu si rukou projela kudrnaté rezavé vlasy. "Slyšeli jsme z lesa volání o pomoc. Myslím, že to byla Zoey. Šli jsme se tam podívat a našli jsme vás dvě. Byly jste zamotané v ostružiní a v tu dobu už obě v bezvědomí."
Zuzu byla asi o dva lidské roky starší než dvojčata a byla nesmírně chytrá. Nikdy nezkazila žádnou zábavu a sama byla mezi kamarády jedna z nejvtipnějších. Teď se však tvářila velmi vážně a po jejím obvyklém úsměvu nebylo ani stopy.
"Děkujeme." řekla trochu tiše Neira. Něco opravdu nebylo v pořádku. "Před chvílí jsem vstala a myslím, že Zoey už taky dlouho spát nebude."
Zoey jakoby slyšela své jméno, se v posteli zase zavrtěla.
"Zuzu?" Neira se chtěla zeptat dřív, než se její sestra vzbudí. "Co je to?" ukázala na vejce pod šátkem.
"Nějaký kámen. Našla jsem ho tam u vás v tom ostružiní. Přišel mi hrozně zvláštní. Má krásnou barvu. Ale jestli chceš, vem si ho. Myslím, že je to ta příčina tvého pádu. Patří ti."
Zuzu a Neira si mezi sebou často dávaly dárky, proto Neira nijak nezapírala. Usoudila, že Zuzu asi neví, co ten kámen doopravdy je, ale říkat jí to taky ještě nechtěla. Opatrně vejce zabalila do šátku a v duchu plánovala, že si o dracích musí zjistit víc.
Od postele se ozvalo zakašlání. Zoey seděla ospale na rohu postele a ještě zalepenýma očima od spánku se rozhlížela po místnosti. "Kde to jsem?" pomalu vstala a nemotorně začala pokoj procházet. Zastavila se u malého prasklého zrcátka položeného na stolku. Opatrně ho zvedla a smutně se zadívala na svůj odraz. Skoro se nepoznala a to se ani neviděla předtím, než ji elfy umyly.
"Už je ti lépe?" přerušila zase trapné ticho jindy hodně upovídaná Zuzu. Dnes však v místnosti vládla napjatá atmosféra. Zoey se teprve teď podívala na sestru a elfku, které stály kousek vedle ní a pozorovaly ji. Neodpověděla, ale nejistě kývla ve smyslu "Ano, ale bylo mi i lépe." Položila zrcátko, které ještě stále nervózně svírala v ruce a pomalu vykročila k dívkám. Šla nejistě i přesto, že se přidržovala dlouhé poličky vedle sebe. Stoupla si co nejblíže k oknu a zhluboka se nadechla, nato se však hned zase rozkašlala a chraplavým hlasem řekla "Předtím to bylo horší…"
"Ráda tě poznávám, Zoey." Vychrlila ze sebe Zuzu a rychle se vedle ní postavila a podepřela ji. "Jmenuji se Zuzu a jsem…jsem kamarádka tvé sestry." Konec věty řekla trochu tišeji. Neira slyšela u ní ten tón jen málokdy, většinou, když něco nebylo v pořádku. Zuzu neklidně přešlapovala a z jejího pohledu Neira vyčetla, že ten problém jí určitě neřekne. Nemělo smysl se ptát, to poznala, ale na svůj seznam věcí, co má udělat, si připsala, že zjistí, co se děje. Bude to však muset počkat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama